Mateřská škola K Roztokům, Praha 6 - Suchdol

JDEME DO FINÁLE!

BREKEKE, BREKEKE, NAZDÁREK!

UŽ MNOHEM PŘÁTELŠTĚJI NÁS ZDRAVÍ VODNÍK VE SVÝCH DOPISECH, TEDY PROMĚNA SE DAŘÍ A PODAŘÍ!!!

ALE POPOŘÁDKU:

PO SNÍDANI JSME DOKONČILI RYBNÍK KRESBOU RÁKOSÍ, NĚKDO DOKRESLIL I KAČENKY, KRUHY NA VODĚ, OSTRŮVEK, HNÍZDO … UVIDÍTE DOMA, JAK ŠIKOVNÉ MÁTE DĚTIČKY :-).

VODNICKOU PÍSEŇ UŽ UMÍME CELOU, DĚTI JI ZPÍVAJÍ S VELKÝM GUSTEM. V ČERVNU VE ŠKOLCE SI PRO VÁS CHYSTÁME PŘEKVAPENÍ 😉

SHODOU VŠECH OKOLNOSTÍ DOSTALA LAURINKA POHLED S RUSALKOU A I NA ZÁKLADĚ ŽÁDOSTI DĚTÍ JSME ZNOVU POSLOUCHALI ÁRIE Z RUSALKY. MOŽNÁ NA NĚKTERÝCH FOTKÁCH VIDÍTE TY OTEVŘENÉ PUSY… VE ŠKOLCE VÁM DÁM NA NÁSTĚNKU, KTERÉ ZÁZNAMY Z YOUTUBE JSEM DĚTEM POUŠTĚLA. MOŽNÁ SE K NIM VRÁTÍTE.

DÍKY DROBNÉMU DEŠTI (nějak se to těm meteorologům vymklo z ruky) JSME  MUSELI ZMĚNIT PLÁN A ZNOVU VYRAZILI PĚŠKY OBHLÉDNOUT RYBNÍK, KTERÝ JSME NAVŠTÍVILI JAKO PRVNÍ (u koníčků). DOMLUVILI JSME SE, ŽE POPROSÍME ŽBLABUŇKU, KTERÝ JE ZÁSTUPCEM VODNÍHO ŽIVLU, ABY POŽÁDAL MRAKY, ABY MU DÉŠŤ PUSTILY DO RYBNÍKA. DĚTI VYMYSLELY TUTO PROSBU: „PROSÍME TĚ VODNÍKU, AŤ PŘESTANE PRŠET. DÉŠŤ AŤ PADÁ DO VŠECH RYBNÍKŮ (aby nebyla potopa). DĚKUJEME“.

PAK JSME SE OBRÁTILY NA ZÁSTUPCE OHNIVÉHO ŽIVLU SLUNÍČKO S PÍSNÍ „VOLÁME SLUNÍČKO, HALÓ, HALÓ…“

VĚŘTE, NEVĚŘTE, POMALU SE VYČASUJE, UŽ NEPRŠÍ, TAKŽE NÁM TEN POSLEDNÍ VÝLET NA KOLECH PŘECEJEN  (asi ) VYJDE (alespoň těm větším dětem – nevíme, jak budou vypadat cesty v lese).

PÁN, KTERÝ SE STARÁ O KOBYLY S HŘÍBÁTKY KVŮLI NÁM NASEKAL TRÁVU A KDYŽ JSME ŠLI OKOLO, TAK JIM JÍ DAL DO OHRADY U CESTY. TAK DĚTI ZBLÍZKA VIDĚLY, JAK VYPADÁ  4DENNÍ HŘÍBÁTKO:-). JSOU NA SVĚTĚ HODNÍ LIDÉ, CO NEMYSLÍ JEN NA SEBE! DÍKY!

PO NÁVRATU Z PROCHÁZKY NÁS ČEKALO VELKÉ PŘEKVAPENÍ – VODNÍK NÁM DAL NA NAŠE RYBIČKY, KTERÉ SI PŘIŠEL PROHLÉDNOUT, DUŠIČKU (byla předposlední).

TEĎ SE CHYSTÁME NA SVAČINU A ČEKÁ NÁS POSLEDNÍ DOPIS, VE KTERÉM VODNÍK VYSVĚTLÍ PROČ BYL TAK TROCHU LUMP A TAKY ŽE NÁS DNES PŘIJDE OSOBNĚ NAVŠTÍVIT!

PAK ŠAŠEK NAMASKOVANÝ NA VODNÍKA SE TÉTO ROLE JISTĚ DOBŘE ZHOSTÍ. JSME NA DĚTI ZVĚDAVÉ. KDOPAK SE NEBUDE BÁT PODAT VODNÍKOVI RUKU? A NEBUDE TO RUKA VODNICKÁ, ALE ČLOVĚČÍ -ON JE TAK HODNÝ, ŽE SI TU SVOJI MOKROU STUDENOU ROZPLÁCLOU RUKU PROMĚNIL NA TEPLOU, SUCHOU S „OBYČEJNÝMI“ PRSTY :-)

KDO NEBYL STRAŠPYTEL A JAK TO VŠE DOPADLO (včetně velkého překvapení) SE DOZVÍTE AŽ VEČER.

Tak zatím nazdárek…

jh  a spol. :-)))))