Mateřská škola K Roztokům, Praha 6 - Suchdol

JUPÍÍÍ – UŽ JSME OSVOBODILI PRVNÍ DUŠIČKU :-)

ZDRAVÍM VÁS VŠECHNY:-)

TAK DNESKA SE NÁM DEN OPRAVDU HEZKY VYDAŘIL!

HLAVNĚ SE NA NÁS USMÍVALO SLUNÍČKO, BYŤ JEHO PAPRSKY NÁS JEŠTĚ MOC NEZAHŘÁLY. JEN U SRDÍČKA.

RÁNO JSME DOSTALI BALÍČEK S DOPISEM OD VÍLY NEŽÁRKY (viz foto) – POSLALA NÁM SAMOLEPKY RYB, KTERÉ ŽIJÍ V RYBNÍKU. NAUČILI JSME SE HNED 4 (sumec, štika, kapr, úhoř). TAK UŽ SE NÁM RYBNÍK POMALU ZAPLŇUJE. NEŽÁRKA NÁS ALE UPOZORNILA, ŽE VODNÍK ŽBLABUŇKA NA NÁS SPOLU S NEZBEDNÝM SKŘÍTKEM CHYSTÁ NĚJAKOU LOTROVINU.

TAK TO BYLA VÝZVA.

PO SNÍDANI JSME VYRAZILI NA KOLECH (HURÁÁÁÁÁÁ) HLEDAT VÍLU NEŽÁRKU NEBO ŘEKU NEŽÁRKU, ABYCHOM NEŽÁRCE ZA RYBY PODĚKOVALI. CESTOU JSME VIDĚLI MÁJKU, DAŇKY A TAKÉ NĚKOLIK ROZCESTÍ. NA PRVNÍM NÁS UKAZATEL NASMĚROVAL KE STRÁŽI NAD NEŽÁRKOU, TO JSME MĚLI RADOST, ŽE ALESPOŇ NAVŠTÍVÍME MĚSTEČKO, KTERÉ STRÁŽÍ ŘEKU I VÍLU. JENŽE OUHA. NA DALŠÍCH ROZCESTÍCH UŽ ŽÁDNÉ UKAZATELE NEBYLY (děti hned podezřívaly vodníka, že je sundal), A TAK JSME PROZKOUMÁVALI TERÉN JEN TAK NASLEPO A HLEDALI ZNAMENÍ . UVIDĚLI JSME DALŠÍ RYBNÍKY S PERISKOPEM, ALE NĚKTERÉ DĚTI UŽ DUMALY NAD TÍM, JAK MŮŽE VODNÍK KOUKAT NAD HLADINU, KDYŽ V PERISKOPU NENÍ OKÉNKO. CHYTRÉ DĚTIČKY:-). TAKY JSME VIDĚLI KRMELEC, PLNÝ LES BORŮVČÍ, ALE I ZNAMENÍ SMRTI (lebku srnce, asi.) MOŽNÁ JSTE UŽ VIDĚLI NA FOTKÁCH. VŠE, CO JSME CESTOU ZAHLÉDLI DĚTI POKLÁDALY (a budou pokládat) ZA ZNAMENÍ :-). NÁS VŠAK ŽÁDNÉ ZNAMENÍ (lebka či cesta, která už nikam nevede) NEVYDĚSILO A ANI NEODRADILO  Z NAŠÍ SNAHY NAJÍT MĚSTEČKO, ŘEKU ČI VÍLU. LEČ ČLOVĚK MÍNÍ, ŽIVOT (vodník se svým kumpánem skřítkem Bludníčkem) MĚNÍ. ZKRÁTKA SE JIM TA JEJICH LOTROVINA (o které jsme se dozvěděli až dodatečně z dopisu vodníka, byť nás víla včas upozornila), ŽE ZABLOUDÍME A NEŽÁRKU (v jakékoliv podobě)  NENAJDEME, POVEDLA :-(.

ALE NEBYL VŠEM DNŮM KONEC!

V DOPISE ŽBLABUŇKY (viz fotogalerie) VEDLE POSMÍVÁNÍ, ŽE JSME BLOUDILI, ALE TAKÉ BYLO, ŽE SE MU LÍBILO, ŽE JSME NEFŇUKALI A NEVZDALI TO.  ŽE MU SRDÍČKO OVÁL VÁNEK TEPLÍČKA, KTERÉ MU BYLO PŘÍJEMNÉ (pozor, začátek změny charakteru!).  A TAK NÁM NACHYSTAL ODMĚNU, KTEROU SI MUSÍME NAJÍT – V LODI NA SUCHU. DĚTI SE OD STOLU SNAŽILY VYLUŠTIT TENTO HLAVOLAM, ALE NAKONEC JSME USOUDILI, ŽE POJEDEME PODLE TOHO, JAK NÁM POPSAL VODNÍK – ROVNĚ, DOLEVA, OKOLO KONÍ, K CESTĚ, KDE UŽ JEZDÍ AUTA, K OBCHODU A PAK UŽ JEN KOUSEK ROVNĚ. NO, ŘEKNĚTE, TO JE PŘECE BRNKAČKA TEN POKLAD NA LODI NA SUCHU NAJÍT  ;-). JO, ZAPOMNĚLA JSEM NAPSAT, ŽE NÁM VODNÍK S DOPISEM POSLAL I ZAVAZOVACÍ SÁČKY. DĚTI SI LÁMALY HLAVU, NA CO JE BUDEME POTŘEBOVAT, NAKONEC SE SHODLY, ŽE ASI NA POKLAD.

DĚTI BYLY NATĚŠENÉ, ŽE TEĎ UŽ NÁS VODNÍK NEOBLAFNE, ŽE SE NENECHÁME NACHYTAT. TAKŽE NA PRVNÍM ROZCESTÍ (bez ukazatelů, jak jinak ;-), JSME NA RADU ADÁMKA ČICHALI, ZDA-LI NEUCÍTÍME KONĚ. A ONO TO FAKT VYŠLO! POSLALI JSME STOPAŘE, ABY OVĚŘILI, ZDA-LI NÁS ČICH NEKLAME A VYRAZILI SPRÁVNÝM SMĚREM – DO PŘÍBRAZI NA PŘÍRODNÍ ZAHRADU, KDE PŘED 2MA LETY BYLA KRÁSNÁ LOĎ. ALE LETOS TAM BYLO JEN TORZO, KTERÉ PO NÍ ZBYLO. TEDY ZÁKLADY NA JINÝ OBJEKT, KTERÝ BYL VE FÁZI REALIZACE. TAK JSME DĚTEM TAK TROCHU VNUTILY (my učitelky), ŽE TO BUDE TA LOĎ, O KTERÉ VODNÍK PÍŠE. DĚTI HNED BYLY PŘESVĚDČENÉ, ŽE NÁS ZASE CHTĚL VODNÍK TAK TROCHU NAPÁLIT :-). A HLEDALI JSME TU ODMĚNU. CHVILKU TO TRVALO, NEBOŤ JÍ (2 sáčky z dušičkami – zelenými skleněnými kamínky) PETRUŠKA MOC DOBŘE SCHOVALA, TAK JSME TOMU HLEDÁNÍ MUSELY TROCHU POMOCI. ALE NAKONEC JSME ODMĚNU NAŠLI!!! JUPÍÍÍ, PRVNÍ DUŠIČKA JE ZACHRÁNĚNÁ! ŠUP S NÍ DO SÁČKU A BATŮŽKU.

NA PŘÍRODNÍ ZAHRADĚ JSME SI UŽILI VOLNÉHO HRANÍ, ALE TROCHU JSME SE I VZDĚLÁVALY (viz fota – o hmyzu, ptáčcích, včelkách – něco z toho se nám určitě v příštích dnech hodí).

CESTA ZA ODMĚNOU (první větší a delší kopec) NÁM UKÁZALA, ŽE NA CYKLISTICKOU VÝPRAVU DO STRÁŽE/NEŽÁRKOU (zítra, pokud se naplní příjemná předpověď počasí) DĚTI ROZDĚLÍME DO 2 SKUPIN – ZDATNĚJŠÍ CYKLISTY VĚTŠINOU NA VĚTŠÍCH KOLECH (přehazovačka je velkou výhodou), KTEŘÍ NEPOTŘEBUJÍ TAK ČASTÉ PŘESTÁVKY A DĚTI VĚTŠINOU MLADŠÍ S MENŠÍMI KOLY. OBĚ SKUPINY POJEDOU DO STRÁŽE, ALE VE SVÉM TEMPU A VE STRÁŽI SE U CUKRÁRNY POTKÁME :-).

HELČA UŽ PÍŠE DOPIS ŽBLABUŇKY A ZASE V NĚM BUDOU ZAPEKLITÉ HLAVOLAMY A DROBNÉ NÁZNAKY ;-).  AŤ SI DĚTIČKY LÁMOU HLAVIČKY :-).

PŮJDE O HODNĚ – ZACHRÁNIT 2. DUŠIČKU!

VEČER ( k večeři bylo výborné rizoto) JSME DĚTI OSPRCHOVALY A PO PŘEČTENÍ POHÁDKY A POHLEDŮ VŠECHNY RYCHLE „PADLY ZA VLAST“.

MY JAKO KAŽDÝ VEČER PŘIPRAVÍME ČISTÉ OBLEČENÍ, HELČA PÍŠE DOPIS, PEŤA TŘÍDÍ A POSÍLÁ FOTKY (ty už tam určitě máte – načítání na Rajče jde rychle) A JÁ PŘEDÁVÁM TENTO REPORT. UFF. KONEC, ZAZVONIL ZVONEC A TAKY JDU DO SPRCHY DO HAJAN.

TAK ZASE ZÍTRA.  A DOBROU NOC!

jh a spo. :-))))))

P.S. Už umíme 2.sloku vodnické písničky.

Mile nás překvapilo, že když svítilo sluníčko, nám některé děti připomněly, abychom se jeli podívat na sluneční hodiny na kapličce. No, ještě že vás, děti, máme… Tak snad zítra.

Jinak jsou děti zdravé a taky více žravé :-). To víte, pobyt na čerstvém vzduchu…