Mateřská škola K Roztokům, Praha 6 - Suchdol

ŠVP – DEN DRUHÝ (pondělí)

ZDRAVÍM PODRUHÉ:-)
KOUKÁM, ŽE SE VČEREJŠÍ NEDOKONČENÁ NOČNÍ ZPRÁVA ODESLALA DNES… NO, POZDĚ, ALE PŘECE.

PRVNÍ NOC JE VĚTŠINOU NEKLIDNÁ, NEBOŤ SI NĚKTERÉ DĚTI POMALEJI ZVYKAJÍ NA NOVÉ PROSTŘEDÍ. USÍNÁNÍ BYLO V POHODĚ, NEBOŤ MNOHO ZÁŽITKŮ, PLAVÁNÍ A DOBRÁ VEČEŘE (zapékané těstoviny) UDĚLALY SVÉ… NĚKTERÉ DĚTI ZE SPANÍ MLUVÍ (i hodně nahlas), JINÉ LEŽÍ V RŮZNÝCH POLOHÁCH KAŽDOU CHVÍLI V JINÉ ČÁSTI POSTELE, NĚKDO SKŘÍPE ZUBY.. NO, JÁ A PETA, KTERÉ JSME S DĚTMI NA POKOJÍCH, JSME MĚLY PRŮBĚŽNÉ NOČNÍ BUDÍČKY…
MY, S NOČNÍMI BUDÍČKY, JSME SI VŠAK RÁNO PŘISPALY (do 6.30), NA DRUHÉM KONCI CHODBY VŠAK HOLKY VEVEŘIČKY ŠTĚBETALY JIŽ V 5 HOD. A PROBUDILY SVÉ NEJBLIŽŠÍ SOUSEDY V POKOJÍCH. TAK TO BY NEŠLO… :-) DNES BUDOU PLAVAT 5 BAZÉNŮ NAVÍC 😉

OD RÁNA SE NA NÁS SMĚJE SLUNÍČKO A PO DOBRÉ SNÍDANI JSME S NAPĚTÍM OČEKÁVALI, JAK SE PŘEDVEDE MEDVĚD. NO, NEZKLAMAL.
NAPSAL DOPIS S PRVNÍM ÚKOLEM, KTERÝ PAK CELÝ POČMÁRAL, ABY SE NÁM ŠPATNĚ ČETL: „BRUM, BRUM, ŽE VY UKLIDÍTE LES? NO TO BYCH CHTĚL VIDĚT. MOC SE NEVYCHLOUBEJTE. SLYŠEL JSEM , ŽE JSTE STEJNÍ NEPOŘÁDNÍCI JAKO JÁ…“ TAK TO JE VÝZVA! MÁME RUKAVICE A PYTLE A JDEM NA TO. UŽ VČERA JSME SI VŠIMLI, ŽE MEDVĚD SI TAKY RÁD PŘIHNE – V LESE SE VÁLELA FLAŠKA OD VODKY JELCIN A JEŠTĚ JEDNA, JEJÍŽ NULOVÝ OBSAH SE NÁM NEPODAŘIL IDENTIFIKOVAT ANI ČICHEM… NEBOJTE, ODPADKY, CO NEPATŘÍ DĚTEM DO RUKY, UKLIDÍ UČITELKY.
A JAK JSEM VÁM PSALA O TĚCH NEPLÁNOVANÝCH NÁHODÁCH, UŽ MÁME NA KONTĚ PRVNÍ:.-) NEŽ PŘIŠEL DOPIS S PRVNÍM ÚKOLEM, NAŠLY DĚTI NA HŘIŠTI MALOU KARTIČKU, KDE NA ZELENÉM PODKLADĚ BYLA 1 (jednička). DĚTI HNED TUŠILY, ŽE TO BUDE 1.ÚKOL DO LESA. TO ZKRÁTKA PŘEDEM NEVYMYSLÍŠ, NEZAŘÍDÍŠ.

PO OBĚDĚ (guláš s knedlíkem) VYRÁŽÍME ZACHRAŇOVAT VČELIČKÁM ÚL. MEDVĚD TOTIŽ V DOPISE POHROZIL, ŽE JIM JDE VYLÍZAT VŠECHEN MED. PROZRADIL, ŽE JDE SMĚREM DO SEDLICE. TAK MY JDEME TAKY! 3/4 CESTY SE JDE LESEM. JÁ ZAJDU ZA PANEM STAROSTOU DOMLUVIT PŘÍP.ČTVRTEČNÍ NÁVŠTĚVU, DÁME SI ZMZKU A UVIDÍME, JAK SE NÁM PODAŘÍ NAJÍT ÚL. MÁME PŘIPRAVENU ZÁLOŽNÍ VARIANTU – PLÁSTEV MEDU Z PERNÍČKŮ, KTEROU NÁM UDĚLALA MARCELKA PŘED ODJEZDEM. DÍKY, MÁCO. HODÍ SE.

A URČITĚ NÁS ODPOLEDNE, VYDRŽÍ-LI SLUNÍČKOVÉ POČASÍ, ČEKÁ I BAZÉN. JUPÍÍÍÍ…

WIFI JE PŘÍSTUPNÁ JEN U JÍDELNY, TO JE CCA 150 M OD NAŠICH POKOJŮ, COŽ JE PRO MĚ ORGANIZAČNĚ SLOŽITÉ. MUSÍM VŽDY S PETRY NOTEBOOKEM (ten můj vypověděl včera službu, zdá se však, že nadobro) ODEJÍT DO JÍDELNY. TAKŽE PODROBNĚJŠÍ ZPRÁVY Z MINULÉHO DNE BUDU POSÍLAT TAKTO DOPOLEDNE, KDY NECHÁVÁME PO SNÍDANI HRÁT DĚTI NA HŘIŠTI A DĚVČATA POHLÍDAJÍ I „MÉ“ DĚTI. VEČER JE VELKEJ ŠRUMEC A KAŽDÝ USÍNÁ V JINÉM ČASE…

DĚTI JSOU SPOKOJENÉ, OBČAS NĚKDO POSMRKÁVÁ, RÝMY JSOU ZATÍM VODOVÉ.
FOTKY PETA POSÍLÁ PRŮBĚŽNĚ BĚHEM DNE, TAK ALESPOŇ Z FOTEK VIDÍTE, JAK SI TO TU UŽÍVÁME.-)

ZDRAVÍM VŠECHNY OD VŠECH!
PODROBNĚJSÍ INFO O DĚTECH VÁM DAJÍ NA VYŽÁDÁNÍ PANÍ UČITELKY. VOLEJTE VŠAK SPÍŠE PO 20,30 HOD.

jh .-))

JO, NAD HLAVOU MÁM HNÍZDO VLAŠTOVEK. LÍTAJÍ MI TĚSNĚ NAD HLAVOU, KRMÍ MLADÉ A VŮBEC SE NEBOJÍ. KŘEHKÁ KRÁSA…
ZÍTRA SI JE S DĚTMI POŘÁDNĚ PROHLÉDNEME A POPOVÍDÁME O NICH.