PRVNÍ POZDRAVENÍ Z PÍSTINY :-)

A NEZAPRŠÍ, A NEZAPRŠÍ…

TAK MÁME ZA SEBOU PRVNÍ DEN V PÍSTINĚ. CESTA PROBĚHLA POHODOVĚ, SVAČINA NA ODPOČIVADLE, KDE FUČELO JAKO NA SEVERNÍM PÓLU, BYLA RYCHLÁ, VŠICHNI JSME SE TĚŠILI NA TEPLÍČKO V AUTOBUSE.

PO OBĚDĚ (kuřecí na paprice s knedlíkem- výborné, některé děti snědly i 5 knedlíků)) JSME SE ZABYDLELI A VYBALILI VĚCI. PŘED SVAČINOU JSME DOSTALI DOPIS OD VODÍKA (viz foto), TAKŽE ASI VÍTE, ŽE SI ZATÍM Z  NÁS JEN DĚLÁ LEGRACI A HODNĚ NÁS PODCEŇUJE. UŽ JSME DOSTALI PRVNÍ ÚKOL – NAUČIT SE JEHO OBLÍBENOU PÍSNIČKU (viz foto – Vodnická). UŽ UMÍME PRVNÍ SLOKU:-). NA OSTATNÍ TAKY DOJDE.

PO SVAČINĚ JSME VYRAZILI (v pláštěnkách a holinách) OBHLÉDNOUT VODNICKÝ RAJÓN. NO, JE DOST VELKÝ, TADY V BEZPROSTŘEDNÍM OKOLÍ MÁ VODNÍK 5 RYBNÍKŮ, JEDEN Z NICH JSME SI DOBŘE ZBLÍZKA PROHLÉDLI. CESTOU JSME VIDĚLI KOBYLU S HŘÍBÁTKY, KOZLA, BERANA, SPOUSTU KACHEN, OBČAS VYSKOČIL NAD HLADINU NĚJAKÝ KAPR. TOHO DĚTI HNED OZNAČILI ZA “VODNICKÉ ZNAMENÍ”. VODNÍKOVI JSME Z BŘEHU RYBNÍKA ZAZPÍVALI PRVNÍ SLOKU JEHO OBLÍBENÉ PÍSNIČKY A ČEKALI, ZDA-LI SE NÁM UKÁŽE. NEUKÁZAL. ASI ČEKÁ NA LEPŠÍ PŘÍLEŽITOST…

PO NÁVRATU DĚTI VYSTŘIHOVALY ŽÁBU, RYBNÍK A ČEKÁME CO BUDE DÁL?

K VEČEŘI BYLY ZAPEČENÉ TĚSTOVINY, TO JSME SI TAKY MOC POCHUTNALI. A PROTOŽE UŽ JEN MÍRNĚ MRHOLILO, ŠLI JSME JEŠTĚ OBHLÉDNOUT PÍSTINU – RYBNÍK TADY TAKY NECHYBÍ, TO JSME ANI NEČEKALI ;-). ALE MAJÍ TU KRÁSNOU ZRENOVOVANOU  KAPLIČKU SE SLUNEČNÍMI HODINAMI. SNAD NÁM VYSVITNE SLUNÍČKO, ABY DĚTI UVIDĚLY, JAK TAKOVÉ HODINY FUNGUJÍ. ZA KAPLIČKOU JSME SI UŽILI HŘIŠTĚ S VYŘEZÁVANÝMI ZVÍŘÁTKY A VODNÍKEM, S HOUPAČKOU, SKLUZAVKOU. KOLOTOČ JSME NERISKOVALY, SNAD SI JÍZDU NA NĚM JEŠTĚ UŽIJEME. VE CHVÍLI, KDY JSME ZAVELELY K ODCHODU, SE ROZEZNĚL ZVON NA KAPLIČCE (19:10h.). DĚTI ÚPRKEM BĚŽELY POZOROVAT KLIMBAJÍCÍ SE ZVON VE ZVONIČCE. TO JE DOBŘE, JEŠTĚ NEVÍ, ŽE DALŠÍ Z ÚKOLŮ BUDE KAPLIČKU NAKRESLIT A NA NIC NEZAPOMENOUT (hlavně ne na sluneční hodiny a zvon). ČEKALI JSME, KDY VYJDE ZVONÍK, ALE NEDOČKALI. BYL TO “AUTOMAT” (na což přišly i děti:-)

A PAK UŽ HURÁ NA HYGIENU, POHÁDKU A POHLEDY. TEĎ UŽ VŠECHNY DĚTI SPÍ A NÁM ZAČÍNÁ PŘÍPRAVA OBLEČENÍ NA PŘÍŠTÍ DEN, PSANÍ DOPISU OD VÍLY NEŽÁRKY – DOSTANEME SAMOLEPKY SLADKOVODNÍCH RYB, KTERÉ SI NEJDŘÍVE PROHLÉDNEME, ZKUSÍME NĚJAKÉ POZNAT A PAK ŠUP S NIMI DO RYBNÍKA.

POKUD NEBUDE PRŠET, VYRAZÍME NA KOLA. DĚTI SE MOC TĚŠÍ A MY TAKY. TRASU A DALŠÍ ÚKOLY OD VODNÍKA VÁM NEPROZRADÍM. AŽ ZÍTRA 🙂

TAK VÁS ZDRAVÍME DOMŮ A VĚZTE, VŠE JE O.K.

Jarka a spol :-)))))

 

 

.

I PŘES VYTVLALÝ MÍRNÝ DÉŠŤ JSME V POŘÁD DOBRÉ NÁLADĚ.