Mateřská škola K Roztokům, Praha 6 - Suchdol

KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ:-)

TAK VÁS ZDRAVÍM Z PÍSTINY. UŽ NAPOSLEDY :-)

TOTO UTEKLO!

TAK NAŠE PROSBY A ZPĚVY MĚLY KOUZELNOU MOC A POČASÍ SE OPRAVDU UMOUDŘILO. PŘED SVAČINOU JSME ČETLI DOPIS OD VODNÍKA.

ZAČÍNAL TAKTO: „AHOJ MOJI KAMARÁDI“. A POKRAČOVAL VYSVĚTLENÍM, PROČ BYL TAK TROCHU LUMP. URČITĚ TO CHCETE TAKY VĚDĚT, ŽE (děti byly ticho jako pěny) – PROTO, ŽE KDYŽ SE STARAL O RYBÍ MIMINKA, TAK NĚJACÍ LIDÉ VYLILI DO RYBNÍKA OLEJ, HODILY STAROU PNEUMATIKU  A VYSYPALI Z POPELNICE ODPADKY. CO MYSLÍTE, JAK TO S TĚMI RYBÍMI VAJÍČKY A PULCI DOPADLO? UMŘELI. VODNÍK SE NA LIDI ROZZLOBIL A ZAČAL JIM ŠKODIT. PŘESTAL JE MÍT RÁD. A I JEHO SRDÍČKO SE ZAVŘELO. ALE DĚTI MU UKÁZALY, ŽE NEJSOU VŠICHNI LIDÉ ZLÍ. DÁLE PSAL: “ CHCI VÁM ZA TO, ŽE JSTE SE KE MNĚ HEZKY CHOVALY A ŽE SE MI OKOLO MÉHO SRDÍČKA ROZLILO PŘÍJEMNÉ TEPLOUČKO, PODĚKOVAT. UŽ MI ZBÝVÁ V RYBNÍKU JEN 27 DUŠIČEK (spočítaly jsme nahlas, že je počet dětí také 27, takže bylo jasné, že nám vodník předá své poslední dušičky) A UŽ NECHCI POSLOUCHAT JEJICH NAŘÍKÁNÍ A PLÁČ. TAK VÁM JE SÁM DNES ODPOLEDNE PŘINESU. I KOŠŤÁTKO EVELÍNKY.  A JEŠTĚ JEDNO PŘEKVAPENÍ. TĚŠÍM SE NA VÁS. KAMARÁD ŽBLABUŇKA„. Změna charakteru dokonána!

TO BYSTE MĚLI VIDĚT, JAK ŠŤASTNÉ A NATĚŠENÉ BYLY VŠECHNY DĚTI. RADOSTNĚ BOUCHALY PĚSTIČKAMI DO STOLŮ A NEARTIKULOVANĚ ŘVALY :-)…

PAK NÁS ČEKALA POSLEDNÍ SPANILÁ JÍZDA NA KOLE :-).

1.SKUPINA SI VYBRALA DELŠÍ TRASU DO STRÁŽE, MENŠÍ DĚTI JELY K VEPŘÍNU, KDE JSME SE ZCELA NEČEKANĚ BEZ PŘEDCHOZÍ DOMLUVY (cestou zpět) POTKALI  (to nevymyslíš…). DRUHÁ SKUPINA MĚLA JEDNODUŠŠÍ, KRATŠÍ CESTU, TAK SE VRÁTILA PĚKNĚ ČISŤOUNKÁ.

ZATO 1.SKUP. MUSELA DO STRÁŽE PROJET ČÁSTÍ LESA, KDE PŘES CESTU ODVÁŽELY POKÁCENÉ KMENY STROMŮ VELKÉ NÁKLAĎÁKY (pravděpodobně dopoledne). MOŽNÁ UŽ JSTE VIDĚLI FOTA – BLÁTO KAM SE PODÍVÁŠ!  ALE JINAK SE NEDALO JET. BLÁTO KLOUZALO, TAKŽE POKUD TENTO ÚSEK CESTY DĚTI NEPROJELY NA „JEDEN ZÁTAH“ (myslím, že se to nepodařilo nikomu, ani nám učitelkám, neboť jsme děti „lovily“ z bláta), TAK SE TAK TROCHU „PROŠLY“ V ROZJEŽDĚNÉ BŘEČCE. TAK SE NA NÁS NEZLOBTE, ALE TY TENISKY JIM BUDETE MUSET UMÝT A VYSUŠIT (my taky ty své), BLÁTO MAJÍ NĚKTERÉ DĚTI I NA BUNDÁCH (zvlášť ty, které neměly blatníky). ALE STÁLO TO ZA TO! CUKRÁRNA BYLA OPĚT ZAVŘENÁ, ASI ČEKAJÍ, AŽ BUDE PŘES 20 STUPŇŮ… TAK JSME SI DALI NANUKA. TEN CHUTNAL BOŽSKY:-)! A HURÁ ZPĚT DOMŮ CESTOU KOLEM PROHÁNIDEL (tam mají každoročně svůj slet/sabat čarodějky a prohánějí se kolem vysokého dubu. Proto do těchto končin zavítala naše Evelínka). TĚŠILI JSME SE PŘECE NA VODNÍKA!!!

PAN ŠAŠEK DÍKY PETRUŠCE PROŠEL RADIKÁLNÍ PROMĚNOU :-). POCHVÁLIL, PODĚKOVAL A VRÁTIL KOŠŤÁTKO PRO EVELÍNKU. UKÁZAL I PŘEKVAPENÍ – KAŽDÉ DÍTĚ DOSTANE HRNEČEK, KAM PATŘÍ DUŠIČKY (vyrobil je pro nás Aleš, keramik). HRNEČKY JSME DĚTEM NEDALY (aby se nerozbily), TAK NEUTÍKEJTE OD AUTOBUSU RYCHLE DOMŮ A HRNEČEK SI U UČITELEK PO PŘÍJEZDU DO PRAHY VYZVEDNĚTE!!!

DĚTI JEŠTĚ ZÍTRA DOSTANOU OD NÁS DIPLOMY, PŘIJDE DĚKOVNÝ DOPIS OD VÍLY NEŽÁRKY A MALÝ DÁREČEK:-).

MY TEĎ BALÍME KUFRY. POKUD BUDETE MÍT V KUFRU CIZÍ VĚCI, PROSÍM, PŘINESTE JE DO ŠKOLKY.

CO ŘÍCI ZÁVĚREM?:

  • I PŘES NEPŘÍZEŇ POČASÍ JSME SI PÍSTINU MOC HEZKY UŽILY
  • PŘÍŠTÍ ROK POJEDEME NA ZAČÁTKU ČERVNA, KDY UŽ JE POČASÍ STABILNĚJŠÍ, TEPLEJŠÍ (letos ale jiný termín nebyl volný)
  • DĚTI (ale i my) JSOU FLEXIBILNÍ A NIC JIM NEVADÍ, NIC JIM NEZKAZÍ POŘÁD DOBROU NÁLADU  (ani nám :-)
  • VAŠE DĚTI JSOU CHYTRÉ, ŠIKOVNÉ, UMÍ RESPEKTOVAT ŘÁD, DODRŽOVAT PRAVIDLA A MAJÍ OTEVŘENÉ SRDCE – PROSÍM ROZVÍJEJTE U NICH TYTO SCHOPNOSTI A DARY
  • DĚTI ZÍSKALY NA KOLE FYZIČKU, VĚTŠÍ JISTOTU A JEZDILY/I (zvl. kluci z 1.sk.) TECHNICKY BRAVURNĚ (nevím, jak lépe to napsat, snad rozumíte)
  • NA KOLECH  (ani jinde) JSME NEMĚLI ŽÁDNÝ KARAMBOL!!!
  • VŠECHNY NÁS TO TU HODNĚ BAVILO :-)
  • VĚTŠINA Z VÁS MĚLA SUPER SBALENÉ KUFRY. DÍKY! Určitě vám je vrátíme sbalené méně vzorně, vzorné jsou vaše děti 😉

DĚTI SE NA VÁS MOC TĚŠÍ A JSOU PLNÉ ZÁŽITKŮ. UDĚLEJTE SI NA NĚ ČAS A DOPŘEJTE JIM SLUCHU. ZASLOUŽÍ SI TO! SDÍLENÍ RADOSTI SPOLEČNĚ S TĚMI NEJBLIŽŠÍMI DĚTI NEJEN POTĚŠÍ (určitě to potěší i vás), ALE UTUŽÍ VÁŠ VZÁJEMNÝ VZTAH :-))).

A VEMTE JE TŘEBA DO RESTAURACE, NEBO JIM UVAŘTE JEJICH OBLÍBENÉ JÍDLO. JAKO ODMĚNU ZA TO, JAKÉ JSOU!

DOBROU NOC A ZÍTRA NAVIDĚNOU.

jh a spol. :-))))

P.S.

  1. AUTOBUS PŘIJEDE NA 8.30 h.,POČÍTÁME S ODJEZDEM OKOLO 9.30 -10 h. (řidič musí mít povinnou přestávku 3/4 hod.). TAKŽE NÁVRAT OKOLO 12 h. PLATÍ.

2.  Pan Šašek má v kravíně za penzionem telátka. Možná se stihneme na ně podívat, pokud nebude na louce mokro.

PŘED PRAHOU POŠLEME SMS.

HOWGH!